HK-14-16A-016

Микропрекинувач со рачка на ролери SPDT ципа микропрекинувач 16 amp со терминал за завртки

Струја: 5(2)A,10(3)A,15A,16(3)A,16(4)A,21(8)A,25A
Напон: AC 125V/250V, DC 12V/24V
Одобрени: UL,cUL(CSA),VDE,KC,ENEC,CQC


HK-14-16A-016

Видео

Ознаки на производи

Табела на големини

HK-14-16A-016(2)

Карактеристики на дејството на прекинувачот

Дефинитивните карактеристики на работењето Работен параметар Вредност Единици
Бесплатна позицијаFP 15,9±0,2 mm
Оперативна позицијаOP 14,9±0,5 mm
Позиција за ослободувањеRP 15,2±0,5 mm
Вкупна позиција на патување 13.1 mm
Оперативна силаOF 0,25~4 N
Ослободувачка силаRF - N
Вкупна патувачка силаTTF - N
Пред патувањеPT 0,5-1,6 mm
Над ПатувањеOT 1,0 мин mm
Диференцијал на движењеMD 0,4 Макс mm

Технички карактеристики на прекинувачот

СТАВКА

технички параметар

Вредност

1

Контакт отпор ≤30mΩ Почетна вредност

2

Отпорност на изолација ≥100MΩ500VDC

3

Диелектричен напон помеѓу неприклучените терминали 1000V/0,5mA/60S
помеѓу терминалите и металната рамка 3000V/0,5mA/60S

4

Електричен живот ≥50000 циклуси

5

Механички живот ≥1000000 циклуси

6

Работна температура -25 ~ 125 ℃

7

Работна фреквенција електрични: 15циклуси
Механички: 60циклуси

8

Доказ за вибрации Фреквенција на вибрации:10~55HZ;
Амплитуда: 1,5 мм;
Три насоки: 1H

9

Способност за лемење: Повеќе од 80% од потопениот дел треба да биде покриен со лемење Температура на лемење: 235±5℃
Време на потопување: 2~3 С

10

Отпорност на топлина на лемење Лемење натопено: 260±5℃ 5±1S
Рачно лемење: 300±5℃ 2~3S

11

Одобренија за безбедност UL,CSA,VDE,ENEC,TUV,CE,KC,CQC

12

Услови за тестирање Температура на околината: 20±5℃
Релативна влажност: 65±5% RH
Воздушен притисок:86~106KPa

Апликација за прекинувачи: широко се користи во различни апарати за домаќинство, електронска опрема, опрема за автоматизација, комуникациска опрема, автомобилска електроника, електрични алати и други области.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 11

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја